Son Zamanlarda Aldıklarım - II (ELF Alışverişi)

18 Ağustos 2009 Salı

ELF'ten alışveriş yaptığımdan söz etmiştim sanırım. Şu 21 Hazirandaki free shipping kampanyasından. En nihayetinde bunlarla ilgili bir post hazırlayabiliyorum bugün. Neyse ki aldığım gün fotoları çekmiştim. Tabii ben cep telefonuyla çektiğim için fotoların kaliteleri düşük.

Önce fırçalar. E.l.f. Professional 9 Pc. Master Set almayı düşünmüyorken asıl almak istediğim eyeshadow fırçası tükendiği için aldığım bu set için ne söyleyeyim bilemiyorum pek. Çok memnun kalmadım anlayacağınız. Çünkü çantası (çanta da denmez ona da neyse işte o) çok kötü kokuyor.
İçindekiler şöyle :
Total Face Brush: Fırça fena görünmüyordu aslında. Siyah kılların üzerine kırmızılıklar vardı. Yıkarken kıpkırmızı boya akıtınca hiç kullanılmayacaklar kategorisine giriverdi. Zaten kuruyunca da formu eski halini almadı. Ayrıca da kılları dökülüyor.

Blushing/Bronzing/Blending Brush: Üsttekilerin aynısı yazılmalı buraya da :p


Foundation Brush: Hiç fondöten fırçam olmamıştı. Olunca da bişey değişmedi elimle ya da süngerle sürüyorum. Yorum yapmam doğru olmaz. Çünkü bilemiyorum iyi mi kötü mü. Kılları dökülmedi ve rahatça yıkanıyor. Bunu söyleyebilirim.


Brow Comb/Brush: Ekstra bir olayı yok. Güzel.


Eyeliner Brush: Hiç eyeliner fırçam da olmamıştı :D Bilemiyorum sert olması normal mi ama bu birazcık sert. Yine de eyelinerım olmasa da kullanıyorum. Benim beyu kalemlerle fırçanın ucunu boyayıp gözüme öyle sürüyorum daha kolay oldu. Bir de kuyruk yapabiliyorum artık. Her nekadar iki gözümün ikisi de aynı olmasa da :)


Defining Eye Brush: Bu fırça da gayet hoş. Rahatça yıkanıyor. Sorun yok. Smokey yapmaya çalışıyorum arasıra bu fırçayı kullanarak. Daha tam istediğim gibi olmadı ama olsun. Açılı olması kullanımında rahatlık sağlıyor da ben beceriksizim herhalde kuyruk kısmını yapamıyorum bi türlü.


Eyeshadow Brush: Gayet yumuşak güzel bir fırça. Zaten herkes memnun sanırım bu fırçadan.


Smudge Eye Sponge: Ahh... Bunu smokey yapıcam hevesiyle aldım ama daha kullanamadan yıkarken ucu pıt deyip fırladı ve lavabonun içine kaçtı :) Yedek almıştım ama bundan. Sert olduğu için smokey yapamadım ben. Alt kirpik dibime sürdüğüm kalemleri hiç de dağıtmadı bence.


Lip Defining Brush: Kullanmadım. Kullanacağımı da sanmıyorum. Ama nedeni kötü olması değil. Benim arasıra ruj sürmem. Onu da zaten yarım yamalak sürüyorum :)


Veee... Diğer fırçalar.... Eyelash And Brow Wand, Blending Eye Brush (2 adet), Smudge Eye Sponge ve yedek Defining Eye Brush...
ELF Eye Catching


Farlar vasat. Kalem başarısız. Rimeli denemedim. Takma kipriği de denemedim. Niye aldın o zaman derseniz, JustMakeup'ın yazarlarından Araştıran'ın şu anda bulamadığım bir postunda oldukça beğendiğini belirttiği Wet Gloss Lash And Brow Clear Mascara'yı tek başına almak yerine bu şekilde almayı tercih etmem sebebiyledir. Kaşlarım ikide bir düşmesin diye böyle birşey almak istiyordum zaten. Ancak beyaz beyaz kuruyor belli oluyor. Ben çok sevmedim. Kalemtraşı güzel ama :)
ELF Get The Look Bold BlackSmokey Eyes denemeleri yapmak için aldım. Farın gri kısmını kullanıyorum arasıra. Fena değil.
Sonuç olarak, ELF siparişimden aman aman memnun kalmadıysam da pişman hiç olmadım. Çin malı olduğuna dikkat etmemiştim önceden. Görünce önce bir hayal kırıklığı oldu ama sonra geçti. Çok da önemli değil bence. Zaten ürünlerin çoğu çin malı. Markaların ne önemi var. Ama tekrar alacağım bir ürün sadece free shipping olursa eyeshadow fırçası olur. O da bu paraya daha iyisi olamayacağı için :)

0 yorum:

Zaman Geçiyor...

NeoCounter

Havan Batsın!!!

BloXoo

BlogCatalog

Personal Blogs - BlogCatalog Blog Directory

  © Blogger templates Newspaper II by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP